Hakkımızda

Aylin Sanat ve Satranç Spor Klübü

Kurucumuz

Başkent Üniversitesi Yüksek Lisans İşletme(MBA) mezunu olan kurucumuz Uzman Aylin İbişoğlu Uluslararası Hakem ve Uluslararası Antrenördür. Türkiye Satranç Federasyonu Antrenör Eğitmen Eğiticisidir. Eski Satranç Milli oyuncusudur.
Türkiye derecesi sahibidir. Başkent Üniversitesi’nde çalışmaktadır. Üniversite’de Eğitim Bilimleri Fakültesinde öğretim elemanı olarak Satranç ve Akıl Oyunları derslerine girmektedir. Ulusal ve Uluslararası birçok büyük organizasyonlarda görev yapmaktadır. Türkiye Satranç Federasyonu Eğitim Kurulunda ve Türkiye Görme Engelliler Eğitim Kurulunda yer almıştır. Şuan Türkiye Satranç Federasyonu Organizasyon Kurulu’nda, Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu’nda ve Ankara İl Düzenleme Kurulu’nda görevlerine devam etmektedir.

Kitap çalışmalarını sürdürmektedir.

Yayınlanmış Kitapları:

1- Kralların Oyunu Satranç (Satranç)

2- Mata Giden Yol Şah Çekmekten Geçer (Satranç)

3- Go – Gördüğünden Fazla Düşündüğünden Derin (Akıl Oyunları-Go)

Yaptığı Organizasyonlar:

 • Başkent Üniversitesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvaları ( 2019 Yılında 4.sü yapılmıştır. Başkent Üniversitesi ve Türkiye Satranç Federasyonu)
 • Türkiye Satranç Federasyonu Milli Takım Kampları Kamp Sorumlusu(Başkent Üniversitesi BEDAM)
 • Zeka Zirvesi (Türkiye Zeka Vakfı ve Başkent Üniversitesi)
 • Başkent Üniversitesi BEDAM Satranç Akademisi
  Biz Arayalım

  İletişim Formu

  You have successfully subscribed to the newsletter

  There was an error while trying to send your request. Please try again.

  Aylin Sanat ve Satranç will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.